Międzynarodowa Konferencja Servasu SICOGA 2018

W dniach 13-20 października 2018 odbyło się 31. międzynarodowe spotkanie Servasu, czyli SICOGA (Servas International Conference and General Assembly).

Dziękujemy Servasowi koreańskiemu za wspaniałe przygotowanie, uroczyste otwarcie i gościnę.

Międzynarodowa Konferencja Servasu odbywa się co trzy lata i obejmuje Zgromadzenie Ogólne (General Assembly) w którym delegat z każdego kraju uczestniczy w podejmowaniu decyzji dotyczących organizacji Servas. Podczas konferencji prowadzone są również warsztaty i grupy dyskusyjne w których wszyscy uczestnicy spotkania mogą wnieść swój wkład w debatę na temat przyszłości Servasu jako organizacji pokoju i gościnności.

W tym roku debatowaliśmy przede wszystkim nad rozwojem platformy Servas OnLine, która jak wiemy jest niezbędna w procesie przetrwania i rozwijania naszej organizacji, a jednocześnie wymaga zaangażowania osób posiadających odpowiednią wiedzę techniczną.

Chcielibyśmy w większym stopniu wdrożyć program „Youth and families” czyli podjąć działania związane z zaangażowaniem rodzin w Servasie i budowaniem sieci młodych ludzi tak, aby nie traktowali Servasu jedynie jako organizację swoich rodziców. Aby również podróżowali z Servasem, uczyli się języków, poznawali inne kultury, zawierali międzynarodowe przyjaźnie i udzielali gościnności w ramach łączenia ludzi i kultur dla pokoju. Jeśli młodsi członkowie Waszych rodzin chcieliby aktywnie uczestniczyć w życiu Servasu, stworzyć  grupę „Servas Youth” w Polsce, brać udział w międzynarodowych spotkaniach młodzieżowych i pomóc organizować takie spotkania w Polsce, proszę o informację na joanna@servas.pl.

Inne tematy konferencji to m.in. promowanie etyki podróżowania, rola „peace secretary” i podejmowanie działań pokojowych, Servas w ONZ, troska o środowisko i prawa człowieka, rozwój regionalny.

Mamy nowy skład Exco, a Ewa Dzierżwska ponownie została wybrana do Development Committee, gratulujemy!!!

Nowe Exco:

President: Jonny Sågänger

Vice-President: Carla Kristensen

Treasurer: Radha B. Radhakrishna

SI Membership & Technology Secretary: Andreas Becker

General Secretary: Kiat Yun Tan

Peace Secretary: Paige LaCombe

IMG-20181116-WA0016

btr

sdr

IMG-20181116-WA0013

IMG-20181116-WA0015IMG-20181116-WA0018 IMG-20181116-WA0019 IMG-20181116-WA0022 IMG-20181116-WA0032

cof

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *