Relacja ze spotkania niemieckiego Servasu w Lipsku (2-5 października )

Jak co roku Servas Germany zaprosił swoich sąsiadów na coroczne spotkanie, połączone z zebraniem sprawozdawczo wyborczym. Tym razem spotkanie trwało 4 dni i wzięło w nim udział ok. 80 osób w tym reprezentacje trzech krajów ościennych Francji, Szwajcarii i Polski.
Miejsce spotkania (okolice Lipska) wybrano nieprzypadkowo, gdyż to właśnie Lipskie demonstracje rozpoczęły niemiecką drogę, która doprowadziła do upadku DDR i umożliwiła zjednoczenie Niemiec.
W spotkaniu brali udział uczestnicy tych wydarzeń a jeden wykład przerodził się w dyskusję która trwała do g. 4 rano, a prelegent zamiast ostatnim pociągiem, to pierwszym do domu pojechał
W trakcie zebrania nastąpiła zmiana w zarządzie: miejsce Inken Resa-Thomas zajął Magnus Adams (poza nim w zarządzie jest Conni Geisendorf i Harald Seiffert, znani między innymi z spotkań w Zawadzie u Jagody).
Poza wykładami i zwiedzaniem Lipska, równolegle dla dzieci, młodzieży i „niezainteresowanych” nad pobliskim jeziorem trwały zajęcia w wyniku których powstała tratwa, którą ochrzczono „Servas I”.
W niedzielę tratwę zwodowano i nowy zarząd biorąc stery w swoje ręce od razu osiadł na mieliźnie co zostało udokumentowane poniższym zdjęciem . W wyniku wzmożonego wysiłku i perfekcyjnej pracy zespołowej, udało się zarządowi zejść z mielizny i pożeglować ku pomyślnej przyszłości Servas Germany…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *