Rodzinka w podróży dookoła świata

radioczworo

Pod koniec kwietnia 2017 roku, rozpoczynają wielkie przedsięwzięcie. Po wielu latach przygotowań, wyzwań i wyrzeczeń wraz z dziećmi wyruszają w podróż dookoła świata!

Mówią, że są zwykłą, czteroosobową rodziną – mama Dominika, tata Michał oraz 7-letnia Oliwia i 4-latek Kacper. Ich pasja to oczywiście podróże – poznawanie nowych ludzi, kultur, miejsc oraz niezwykłej przyrody. Marzenia realizują z pełną determinacją.

– Swoją pasją zarażamy nasze dzieci, które zabieramy na wszystkie wyjazdy. Staramy się im przekazywać to, co możemy najlepszego, pokazujemy im świat taki, jaki jest naprawdę. Podróżując z dziećmi, zawsze mamy ułożony ramowy plan wyjazdu, chociaż, jeśli tylko nadarzy się okazja na jakąś spontaniczną zmianę planów, chętnie z niej korzystamy – mówi głowa rodziny Michał Ociepka.

Podróżują zawsze na własną rękę, starannie do każdej podróży się przygotowując. – Czytamy przewodniki, uczymy się nowych języków, szukamy ludzi, którzy byli już w danym miejscu i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami. Przeglądamy ciekawe strony internetowe i nawiązujemy kontakt z lokalną społecznością, na przykład nocując w domach tubylców – opowiadają. Dotychczas razem z dziećmi odwiedzili już m.in Japonię, Kostarykę, Panamę, Gruzję, Armenię czy nawet Górski Karbach. Wszystko dokumentują – w formie pisemnej i foto-wideo – na swoim blogu oraz na profilu Fb.

O swoich podróżach piszą, aby podzielić się wrażeniami i spostrzeżeniami z osobami takimi jak Ty, którzy szukają w internecie informacji o podróżach, miejscach i przygodach. Chcieliby ci pokazać, że podróżowanie może być czymś wspaniałym i niezwykle ciekawym, a podróże z dziećmi tym bardziej.

Jeśli wybierasz się do któregoś z miejsc w którym już byli i masz mnóstwo pytań, wątpliwości, to po prostu napisz do nich, chętnie ci odpowiedzą i pomogą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *